Co to jest Indoor cycling?

Indoor cycling to nic innego niż jazda na rowerku stacjonarnym pod dachem. Trening został opracowany dla kolarzy, aby mogli wykonywać swoje jazdy podczas sezonu zimowego. Szybko przeniósł się pod dachy klubów fitness, ponieważ klienci bardzo go polubili. Dlaczego? Za efekty i radość z jazdy.

Zajęcia „Indoor cycling” w klubie Fitness-forma w Zgierzu prowadzimy 3 razy w tygodniu (zobacz aktualny grafik zajęć). To trening z wykorzystaniem specjalnie do niego stworzonych rowerków stacjonarnych przy energetycznej muzyce i dynamicznym trenerze. Nie jest wymagane żadne przygotowanie – jest to forma zajęć przeznaczona absolutnie dla każdego.

Indoor cycling

W naszym klubie zajęcia z indoor cycling prowadzimy na specjalnie do tego przygotowanym sprzęcie. Rowery do indoor cycling są trochę inaczej zbudowane niż tradycyjne rowerki stacjonarne. Przede wszystkim posiadają regulowane siodełko nie tylko w zakresie wysokości, ale także w zakresie odległości od kierownicy. Prawidłowe ułożenie nóg na rowerze podczas treningu jest bardzo ważne i przekłada się na bezpieczeństwo wykonywania ćwiczeń oraz efekty. Nasi trenerzy doradzą i pomogą ustawić właściwie siodełko i kierownicę tak, aby były odpowiednio dostosowane do Twojego wzrostu.

Trening typu indoor cycling ma jedną ogromną zaletę – przeznaczony jest dla każdego, nawet dla rozpoczynającego przygodę z ćwiczeniami. Nie obciąża stawów, więc mogą go wykonywać nawet osoby dość otyłe. Efektów takiego treningu jest mnóstwo. Przede wszystkim poprawiamy kondycję, ponieważ trening z rowerami jest z serii treningów kardio – wytrzymałościowych. Pracujemy tutaj w interwałach – raz nasze tętno przyspiesza, raz zwalnia. W trakcie treningu symulowana jest jazda rowerem: szybka, dynamiczna, jak wyścig, ciężka jazda pod górę, ale także zjazdy w dół na siedząco lub na stojąco. Wszystko to w rytm dynamicznej muzyki, dzięki której osiągamy maksimum swoich możliwości. Dodatkową motywacją jest trener, którego energia udziela się uczestnikom zajęć.

Spinning

Spinning to jedna z form ćwiczeń typu indoor cycling. Są to ćwiczenia w szybkim tempie przy dość szybkiej, rytmicznej muzyce. W spinningu wybieramy trasę (pod górkę, zjazd w dół, po terenie płaskim) i przystępujemy do ćwiczeń. Każda z opcji trasy buduje inne grupy mięśni – warto zatem polegać na trenerze i zmieniać trasy tak, aby równomiernie budować tkankę mięśniową w obszarze dolnych partii ciała. Podczas spinningu wykonujemy nie tylko zwykłe ruchy jak przy standardowej jeździe na rowerze. Czasem wstajemy z siodełka, czasem wykonujemy przysiady, opieramy się mocniej lub słabiej na kierownicy, wykonujemy wymachy rąk i nóg, podskoki itp. Trening jest szybkozmienny i dynamiczny, dzięki czemu ilość kalorii jakie spalamy jest znaczna. Dzięki temu treningowi łatwo można wyrzeźbić nogi, pośladki oraz zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w organizmie.

Indoor cycling - ile można spalić kalorii?

Podczas pojedynczych zajęć indoor cyclingu można spalić nawet do 1000 kcal! To ogromna ilość. Dlatego tez zalecamy właściwe odżywianie przed treningiem. Na treningu spalamy tkankę tłuszczową i budujemy siłę oraz mięśnie dolnych partii ciała: nóg i pośladków. Pierwsze efekty zauważysz już po kilku zajęciach!

Indoor cycling - ile razy w tygodniu?

Ile razy w tygodniu trenować indoor cycling? W naszym klubie możesz przyjść na ćwiczenia nawet 3 razy w tygodniu. Aby zauważyć pierwsze efekty wystarczy ćwiczyć 1-2 razy w tygodniu przez miesiąc. Po tym czasie dostrzeżesz zmniejszenie się ilości tkanki tłuszczowej i pierwsze efekty poprawy kondycji. Zauważysz, że podczas ćwiczeń stać cię na większy i dłuższy wysiłek oraz, że niektóre ćwiczenia możesz wykonywać dłużej niż jeszcze przed kilkoma tygodniami. Fajnie, prawda? Zapisz się do Fitness-formy na indoor cycling już dziś i zobacz ile radości da ci spędzenie czasu u nas!

Indoor cycling efekty