Stretching to inaczej seria ćwiczeń rozciągających i rozluźniających mięśnie, dzięki czemu nasze ciało staje się bardziej elastyczne i zwiększa się nasz zakres ruchów. Regularnie wykonywane ćwiczenia przynoszą korzyści zarówno dla naszego ciała, jak i dla umysłu. Gwarancją uzyskania niesamowitych efektów jest systematyczność.

Dodatkowo sesje stretchingu są wplatane w zajęcia w naszym klubie podczas tzw. “cool down”, czyli na koniec zajęć. Lekkie ćwiczenia rozciągające uelastyczniają i rozluźniają mięśnie, które intensywnie pracowały podczas treningu. Warto zadbać o sesję stretchingu po intensywnych ćwiczeniach.

Stretching w Fitness Formie

Stretching w Fitness Forma prowadzony jest przez doświadczonych trenerów. Każde zajęcia przygotowywane są w profesjonalny sposób, a zakres ćwiczeń dobierany jest do poziomu umiejętności grupy. Zajęcia stretchingu to idealna forma zajęć, która pomoże osiągnąć elastyczność mięśni oraz przygotuje do późniejszych, intensywnych treningów. Dla osób wykonujących treningi siłowe najlepsze efekty stretchingu są w dni nietreningowe.

Każdy znajdzie dla siebie same pozytywne strony jakie niesie za sobą rozciąganie. Z tego powodu nasi trenerzy wplatają jego elementy do swoich zajęć. Działamy kompleksowo, więc stretching na poszczególne partie mięśni jest zawsze na naszych zajęciach. Zapraszamy do zapisów!

Zalety stretchingu

  • pomaga rozluźnić i uelastycznić mięśnie
  • zmniejsza podatność mięśni na urazy
  • poprawia krążenie oraz zmniejsza zakwasy
  • ujędrnia sylwetkę
  • wzmocnienie ścięgien i więzadeł
  • zwiększa zakres ruchów kończyn
  • pomaga wyciszyć organizm
  • przywraca poziom tętna np. po intensywnym treningu

Stretching Zgierz - dla kogo?

W naszym Fitness Forma w Zgierzu oferujemy zajęcia rozciągające dla każdej grupy, niezależnie od wieku, płci i poziomu zaawansowania. Stretching zaleca się przede wszystkim dla osób prowadzących siedzący tryb pracy, który negatywnie wpływa na ich pozycję i zaburza równowagę mięśniową. Rozciąganie zalecamy również osobom, które intensywnie ćwiczą. Wprowadzenie stretchingu pomoże im rozluźnić i przyspieszyć regenerację mięśni po intensywnym treningu.

Stretching dynamiczny i statyczny

Zobacz gdzie odbywają się zajęcia stretchingu w Zgierzu