TBC (z angielskiego Total Body Conditioning) oznacza modelowanie całego ciała. Jest to jedna z popularnych form aerobiku, która przynosi bardzo dobre efekty w postaci spalenia tkanki tłuszczowej. Zajęcia składają się z tradycyjnych ćwiczeń aerobowych oraz ćwiczeń które wzmacniają mięśnie. Zajęcia TBC to duża dawka dobrej energi, poprawa kondycji i wydolności fizycznej organizmu oraz praca nad każdym mięśniem. Total Body Conditioning to zajęcia które podkręcą i przyspieszą metabolizm. Sprawdź nasz grafik i umów się na swoje zajęcia z TBC.

TBC Zgierz w Fitness Formie

Trening Total Body Condition to trening, który polega na wykonywaniu ćwiczeń aerobowych. Początek treningu poprzedzony jest około 10-minutową rozgrzewką. W tej części w rytm muzyki powtarzamy za instruktorem łatwe, nieskomplikowane kroki. Ćwiczenia aerobowe w TBC mają za zadanie wzmocnić całe ciało, zarówno górnych jak i dolnych partii, ponadto regulują nasz oddech i poziom tętna.

W drugiej części treningu TBC tempo nieco zwalnia i rozpoczynają się ćwiczenia z użyciem taśmy, hantli, gum czy stepów. Aktywność ma na celu wyrzeźbienie sylwetki oraz wysmuklenie jej. Trenując regularnie TBC, na pewno odczujemy spadek zbędnych kilogramów i poprawę  kondycji.

Podczas jednej sesji treningowej TBC jesteśmy w stanie spalić nawet do 600 kcal. Zajęcia charakteryzują się w dużej mierze wszechstronnością. Może w nich uczestniczyć każdy – zarówno początkująca, jak i zaawansowana osoba.

Zajęcia TBC - dla kogo?

Treningi TBC charakteryzują się tym, że są uniwersalne, więc zacząć przygodę z ćwiczeniami Total Body Condition może każda osoba. Nie ma znaczenia poziom zaawansowania, wiek, wytrzymałość ciała czy kondycja, przy regularnym uczestnictwie w treningach TBC wszystkie te aspekty ulegną znacznej poprawie. Niezwykle przemawiające za uczestnictwem w zajęciach Total Body Condition jest to, że można zdecydować się na start w każdym momencie, a poziom szybkości i trudności ćwiczeń każdy uczestnik zajęć jest w stanie wyregulować sobie indywidualnie.

Jeśli już podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu treningów, skonsultowaliśmy wszystko z lekarzem i osobą prowadzącą zajęcia to ostatnią rzeczą jaka nam została jest dopilnować systematyczności ćwiczeń. Aby trening przyniósł oczekiwane rezultaty, musi być wykonywany sumiennie i regularnie. Tak jest z każdą aktywnością fizyczną i TBC tutaj niczym się nie różni, nie powinniśmy ulegać myśleniu, że jedna czy dwie sesje zmienią nas nie do poznania. Kluczem do sukcesu jest wykazanie się nieustępliwością w regularnych treningach i uważnym ich wykonywaniu.

TBC Fitness Zgierz - zalety

Zobacz gdzie odbywają się zajęcia TBC w Zgierzu