Zumba

Zumba jest świetnym ogólnorozwojowym programem treningowym. Dzięki niemu jako uczestnik naszych treningów, możesz zanurzyć się w rytmie muzyki latino, a przez dobrą zabawę kształtować swoją sylwetkę, poprawiać zdolności ruchowe oraz przed wszystkim poprawiać swoje samopoczucie. Te niezmienne elementy każdego zajęcia są podstawą w coraz to dalszym popularyzowaniu trendu fenomenu zumby. 

Co to właściwie jest Zumba?

Precyzyjnie ujmując, Zumba to taniec najczęściej wykonywany do muzyki latynowskiej skupiający się na wykorzystaniu ciężaru swojego ciała tak aby maksymalizować, adekwatnie do umiejętności uczestników, korzyści płynące z ruchu. Instruktor planuje dla nas serię ruchów wdrażając proste choreografie, które następnie są realizowane przez uczestników. 

Co daje Zumba?

Korzyści jakie daje wprowadzenie treningu zumby na stałe zostały potwierdzone już nawet przez wyselekcjonowane grupy wiekowe biorące udział w zajęciach. Program taneczno-treningowy został już dopasowany dla zainteresowanych z poszczególnych segmentów wiekowych: dzieci, dorosłych i seniorów. Świadczy to o znakomitym wpływie na zdrowie i witalność. Wysiłek jaki podejmujesz ma na celu zadbanie o :

  • rzeźbę twojej sylwetki,
  • wspomóc twoją wydolność kondycyjną,
  • usprawnić koordynację ruchową 
  • przynieść ulgę i radość związaną z wykonywaniem wysiłku ruchowego

Kompozycja aerobiku oraz treningu cardio jest tutaj tym gwarantem tak licznych korzyści, jakie uczestnicy mogą doświadczać na własnym przykładzie. To dlatego zumba ma tak wielu zwolenników na całym świecie.   

Ile kilokalorii możemy spalić uprawiając Zumbę?

Zumba to nieoceniony kompan treningowy, który świetnie sprawdza się w przypadku osób chcących schudnąć, bądź utrzymać właściwą wagę. Jeden godzinny trening zumby to wydatek kaloryczny na poziomie 500 – 1000 kcal, co czyni go bardzo wydatnym narzędziem do stymulowania wagi.