Zumba w Fintess Formie

Zumba to połączenie zajęć fitness i energicznej latynoamerykańskiej muzyki. To dobra zabawa, mnóstwo ruchu, tańca i spalonych kalorii. Zajęcia z zumby poprzez dobrą zabawę pozwalają kształtować swoją sylwetkę, poprawiać zdolności ruchowe, kondycję, a przede wszystkim wpływają na dobre samopoczucie. Te niezmienne elementy każdego zajęcia są podstawą w coraz to dalszym popularyzowaniu trendu fenomenu zumby. W Fitness Formie w Zgierzu zajęcia z zumby odbywają się 3 razy w tygodniu. Sprawdź nasz grafik i przybywaj na zumbę – jeśli chcesz schudnąć a przy tym dobrze się bawić. 

Zumba - co to jest?

Precyzyjnie ujmując, zumba to taniec najczęściej wykonywany do muzyki latynowskiej skupiający się na wykorzystaniu ciężaru swojego ciała tak aby maksymalizować, adekwatnie do umiejętności uczestników, korzyści płynące z ruchu. Instruktor planuje dla nas serię ruchów wdrażając proste choreografie, które następnie są realizowane przez uczestników. 

Zumba efekty

Korzyści jakie daje wprowadzenie treningu zumby na stałe zostały potwierdzone już nawet przez wyselekcjonowane grupy wiekowe biorące udział w zajęciach. Program taneczno-treningowy został już dopasowany dla zainteresowanych z poszczególnych segmentów wiekowych: dzieci, dorosłych i seniorów. Świadczy to o znakomitym wpływie na zdrowie i witalność. Wysiłek jaki podejmujesz ma na celu zadbanie o:

Ile kalorii możemy spalić uprawiając Zumbę?

Zumba to nieoceniony kompan treningowy, który świetnie sprawdza się w przypadku osób chcących schudnąć, bądź utrzymać właściwą wagę. Jeden godzinny trening zumby to wydatek kaloryczny na poziomie 400 – 500 kcal, co czyni go bardzo wydatnym narzędziem do stymulowania wagi. 

Zobacz gdzie odbywają się zajęcia zumby w Zgierzu