Joga oznacza związek ciała z oddechem i umysłem. Praktyka jogi pozwala zachować równowagę w życiu codziennym, czyni nas wolnymi od ograniczeń fizycznych i psychicznych. Joga oferuje tak wiele, że każda osoba, która się z nią styka, otrzymuje coś w zamian. To zarówno odpoczynek dla Twojego umysłu, jak i ćwiczenia dla ciała. Trening poprzez praktykę asan – pozycji jogi- daje zdrowie i harmonię, a to przekłada się na usprawnienie metabolizmu oraz szczupłość sylwetki. W Fitness Klubie Forma jako jedni z nielicznych miejsc w Zgierzu prowadzimy zajęcia  jogi. Przyjdź i relaksuj się razem z nami.

Joga w Fitness Formie

Joga którą praktykujemy to klasyczna forma jogi oparta na jodze Iyengara
Nauczanie asan (pozycji) to główny element jogi Iyengara, którą rozpoczynamy od pozycji stojących. Podstawą pozycji stojących są stopy. Pozycje z tej grupy mają silne oddziaływanie na kończyny dolne, obszar bioder i kręgosłup. Zapewniają one nie tylko zdrowotne działania, ale przede wszystkim odczucie stabilności fizycznej i psychicznej. Jak powtarza sam mistrz jogi Iyengar – “asana jest sztuką ustawienia całego ciała w fizycznej, umysłowej i duchowej postawie”. Kolejnym krokiem po opanowaniu stojących pozycji są bardziej zaawansowane asany : skłony, siady do przodu, odwrócone pozycje, skręty, pozycje brzuszne oraz wygięcia do tyłu, do przodu. Po osiągnięciu praktyki w asanach przechodzimy do pranajamy czyli kontroli oddechu, której celem jest jego maksymalne spowolnienie. Joga Iyengara pozwala na dopasowanie pozycji do indywidualnych warunków każdej osoby.

Jak przygotować się do Jogi w Fitness Forma ?

  • Powinniśmy w trakcie ćwiczeń czuć się komfortowo i swobodnie.
  • Zalecany jest strój niekrępujący ruchów : wygodnie spodnie i dobrze dobrany t-shirt.
  • Ważne by nie był on za luźny, gdyż podczas wykonywania skomplikowanych asan może się zsunąć i odkryć ciało.
  • UWAGA – na jodze ćwiczymy boso, bez butów.
  • 2h przed zajęciami z jogi nie spożywamy jedzenia
  • pół godziny przed zajęciami nie pijemy płynów

Nasz instruktor Jogi

Zajęcia Jogi w Fitness Forma prowadzi Beata Urbańska – wieloletni praktyk dla której joga to przede wszystkim pasja, droga rozwoju. Pani Beata swoje doświadczenie wzbogacała u takich mistrzów jogi jak: Agata Biernat, Katarzyna Pilorz, Robert Spica. Zachęca do zajęć jogi, która nie tylko poprawia nasz stan fizyczny i psychiczny ale zbawiennie działa na nasz układ nerwowy – koi nasze nerwy, wycisza nasze emocje, pozwala osiągnąć równowagę i harmonię. Co w dzisiejszych stresogennych czasach jest na wagę złota.  Zajrzyj do naszego Centrum Jogi w Zgierzu i przekonaj się.

Joga dla początkujących Zgierz

Prowadzimy grupę dla osób które chcą zacząć swoją przygodę z Jogą choćby już dziś, od zaraz. W naszym grafiku znajdziesz zajęcia Joga-Kurs Wsępny. Specjalnie dla Ciebie ułożyliśmy zestaw ćwiczeń jogi dla początkujących – które z łatwością powtórzysz w zaciszu własnego domu. Dzięki nim poprawisz koordynację ruchową i samopoczucie. Odkryj zatem siebie na nowo i stań się początkującym Joginem razem z Fitness Forma Zgierz.

Zalety uprawiania jogi dla ciała i ducha:

Zobacz gdzie odbywają się zajęcia jogi w Zgierzu