Reformer - nowoczesny pilates

Pilates to forma zajęć pozytywnie wpływająca zarówno na nasz umysł, jak i nasze ciało. Dzięki precyzyjnie wykonywanym ruchom, możemy wzmocnić siłę naszych mięśni, poprawić postawę, a także wymodelować sylwetkę. Pierwsze zajęcia pilatesu odbywały się na matach, a wraz z rozwojem tej dziedziny sportu dokładane były kolejne elementy, a także sprzęty pomagające przy wykonywaniu ćwiczeń. Jednym z takich sprzętów jest właśnie reformer. W naszym Klubie Fiitness Forma jako jedyni w Zgierzu prowadzimy zajęcia Pilates Reformer. Sprawdź grafik, umów się na zajęcia i rozpocznij swoją przygodę z nowoczesnym pilatesem!

Co to jest Reformer?

Reformer to rodzaj sprzętu treningowego wykorzystywanego w ćwiczeniach pilates. Swoim kształtem przypomina ramę drewnianego łóżka, do której przymocowane są prowadnice, sprężyny, a także siedzisko. Dzięki temu urządzeniu możemy efektywnie wzmocnić mięśnie głębokie, a także rozciągnąć nasze ciało. System sprężyn i prowadnic pozwala nam na wykonanie precyzyjniejszych ruchów, a dzięki stawianemu oporowi jeszcze bardziej rozciągnąć i wzmocnić nasze ciało. Jednym słowem reformer to narzędzie dzięki któremu możesz wzmocnić ciało, poprawić elastyczność i czerpać radość z aktywności fizycznej.

Jak wyglądają zajęcia Reformer w Fitness Formie?

Ćwiczenia na reformerze prowadzone są zawsze pod okiem instruktora. W naszym studiu możliwe jest skorzystanie z treningu personalnego lub wzięcie udziału w zajęciach odbywających się w małych grupach. Ćwiczenia odbywają się na siedmiu nowych i nowoczesnych urządzeniach.  Są to zajęcia dla osób będących na każdym stopniu zaawansowania: od początkujących, którzy nigdy nie wykonywali pilatesowych ćwiczeń, do tych, którzy uprawiają ten rodzaj sportu od lat. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, ćwiczenia na reformerze należy wykonywać przede wszystkim systematycznie: najlepiej ok. 2-3 razy w tygodniu, przeplatając je jednocześnie z ćwiczeniami na macie. Dzięki naprzemiennemu stosowaniu ćwiczeń na macie i reformerze, stajemy się jeszcze bardziej świadomi swego ciała, możemy wykonywać bardziej precyzyjne ruchy, dokładniej rozciągać mięśnie i korygować postawę.

 

Zalety uprawiania Pilatesu Reformer

Zobacz gdzie odbywają się zajęcia Pilates Reformer w Zgierzu