SALSATION® - co to jest?

SALSATION® fitness to innowacyjne podejście do zajęć grupowych. Prowadzimy treningi SALSATION® w Zgierzu. Trening ten łączy w sobie taniec i fitness. Jego nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów: hiszpańskiego – salsa (sos) i angielskiego – sensation (uczucie). SALSATION® to typ treningu, podczas którego wykonuje się układy taneczne do muzyki. Dodatkowo choreografia jest tak dopasowana do muzyki, żeby wyrażać emocje w niej zawarte. SALSATION® to zatem uczta dla ciała i dla ducha. Pozwala na wyrażenie emocji, które w nas drzemią. Ma działanie terapeutyczne. Większość utworów, do których się ćwiczy jest w szybki rytmie, o pozytywnym zabarwieniu emocjonalnym.Ćwicząc SALSATION® dostajesz dużą dawkę dobrej energii i optymizmu. Warto spróbować!

Aby zapisać się na zajęcia do naszego klubu, prosimy o wcześniejszy kontakt

SALSATION® - jakie ćwiczenia się wykonuje?

Zajęcia SALSATION® w klubie “Fitness – forma” odbywają się 1 raz w tygodniu. 60 – minutowy trening rozpoczyna się rozgrzewką i kończy wolną piosenką na cool – down. Ruchy wykorzystywane podczas treningu SALSATION® są dokładnie przemyślane i bazują na tych samych zasadach, co trening funkcjonalny, aby jak najlepiej rozwinąć ciało w poniższych obszarach:

  • poruszanie się – sekwencje ruchów, wykonywane podczas treningu SALSATION® są tak dobrane, aby oddać naturalne ruchy, ale także wspomagać odbudowę tkanek, minimalizować skutki urazów oraz korygować złe wzorce ruchowe
  • zmiany położenia – zmiany poziomów w choreografii są podstawą do zbudowania zdrowego kręgosłupa oraz mięśni głębokich, czyli rdzenia. Wykorzystuje się tutaj przysiady, wykroki i unoszenia np. ramion, czy nóg.
  • pchnij i ciągnij – taniec to nie tylko praca stóp, to także zaangażowanie całej obręczy górnej. W utworach można wykorzystywać pompki, oraz wyciskanie w górę.
  • Rotacja – w choreografiach często następuje zmiana kierunku, co wpływa na wzmocnienie rotacji ciała oraz na kręgosłup.

SALSATION® - dla kogo?

Zajęcia SALSATION® są skierowane do ćwiczących każdej płci i grupy wiekowej. Choreografie mogą niekiedy okazać się wymagające, ale są tak dostosowane, żeby nawet osoby bez wcześniejszego doświadczenia tanecznego oraz ruchowego mogły sobie poradzić. Nie trzeba znać żadnych kroków tanecznych , czy nazw ćwiczeń. Prowadzący wszystko wytłumaczy i pokaże. 

Tempo muzyki jest zmienne. Tańczy się do muzyki w szybszych rytmach typu merengue, soca oraz do wolniejszych, spokojniejszych taktów w typie bachaty, czy kizomby. Pojawiają się także pośrednie rytmy, czerpiące z reggaetonu, salsy, czy dancehallu.

SALSATION® - jakie są efekty?