Jest to doskonała zabawa dla osób lubiących ruch bez względu na wiek i płeć. Squash, wg. magazynu Forbes, uznany został za najzdrowszy sport świata. Z radością informujemy, że oddajemy do Państwa dyspozycji najnowocześniej wyposażoną, klimatyzowaną salę squasha w Zgierzu. Ściany kortu wypełnione są kwarcem, a amortyzująca podłoga Junckers zapewnia komfortowe warunki gry.

Serdecznie zapraszamy pasjonatów gry w squasha. W naszym Klubie Forma istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu. Zadzwoń, umów się i zacznij przygodę ze squashem.

Squash - co to naprawdę jest?

Squash to bardzo dynamicznie rozwijająca się w Polsce gra sportowa. To gra, która doskonale poprawia kondycję fizyczną, samopoczucie, występuje w niej element współzawodnictwa. Z pozoru wygląda jak gra w tenisa, ponieważ wykorzytsujemy do niej piłkę i rakiety, obowiązują jednak nieco inne zasady. W squasha gramy w zamkniętym pomieszczeniu, w którym zarysowane linie tworzą granice boiska. Sama gra polega na odbijaniu piłki w taki sposób, by za każdym razem odbiła się od przedniej ściany i tylko raz od podłogi (może odbijać się dowolną ilość razy od ścian bocznych i tylnej). Rakiety do squasha są zupełnie inne niż te do tenisa – bardziej owalne i i o innej budowie a piłka jest mniejsza i lżejsza. 

 

Squash - zasady gry

Na pojedynek squasha składa się 5 setów. Wygrywa go ta osoba, która pierwsza uzyska 11 punktów. W sytuacji kiedy mamy remis 10-10, wskazane jest zdobycie 2 punktów przewagi. Zwycięstwo należy do gracza który wygrywa 3-5 setów. Zaczynamy grę w squasha od serwisu. Zakręcenie rakiety decyduje o tym, który z zawodników zaczyna. W momencie serwowania – gracz musi choć jedną stopą być w polu serwisowym (a przy tym żadną jej częścią nie dotykać linii). Zagrywa tak, aby piłka odbiła się od przedniej ściany poniżej górnej linii autu i powyżej linii serwisowej. Następnie musi odbić się od przeciwległej ćwiartki boiska (z wyjątkiem sytuacji, gdy przeciwnik uderza z volleya. Przeciwnik po serwisie powinien odebrać piłkę i odbić ją o przednią ścianę zanim drugi raz odbije się od podłogi. Musi uważać, by nie skierować jej na aut (tzn. nie może się wyjść poza linię autu ani jej dotknąć). Piłka może odbijać się od ścian bocznych i tylnych.

W squashu  wyróżniamy dwa typy uderzeń – backhand i forehand.

Forehand – gdy stajemy przodem do prawej ściany boiska, z lewą nogą wysuniętą do przodu.
Backhand – kiedy stajemy przodem do lewej ściany boiska, z prawą nogą wysuniętą do przodu.

Zalety uczęszczania na Squasha:

Zobacz jak wygląda nasza sala do Squasha w Zgierzu: