Liga Squasha w Zgierzu!

Zapraszamy na rozgrywki ligowe w każdą niedzielę od godz. 11 do 14. Gry odbywają się w grupach o różnym stopniu zaawansowania po 7-8 osób.

Zapisy i szczegóły: 
– Aplikacja BO5
squashldz.pl
Recepcja klubu

Koszt startu w jednej kolejce – 50 zł (Honorujemy karty partnerskie typu multisport itp.)

Organizator/Opiekun:
Trener Grzegorz Chrzanowski, tel. 660 972 405

Zapewniamy:
– naukę sędziowania
– rywalizację w przyjacielskiej atmosferze
– opiekę certyfikowanego trenera
– rozgrywki zgodne z przepisami i zasadami PZS.

Start: 26.11.2023 r.

Dla osób które nie lubią pracy na siłowni, czy też zajęć grupowych fitness, lub chcą spróbować po prostu czegoś nowego – polecamy Squasha. Dysonujemy bardzo nowoczesną i klimatyzowaną salą do Squasha. Ściany kortu wypełnione są kwarcem, a amortyzująca podłoga Junckers zapewnia komfortowe warunki gry. W naszym Klubie Forma istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu. Wystarczy zadzwonić do nas, zarezerwować kort i zacząć przygodę ze squashem. Sprawdź również nasz cennik.

Squash - na czym polega?

Squash to doskonała zabawa dla osób lubiących ruch bez względu na wiek i płeć. Squash, wg. magazynu Forbes, uznany został za najzdrowszy sport świata. To gra, która doskonale poprawia kondycję fizyczną, samopoczucie, a przy tym występuje w niej element współzawodnictwa. Z pozoru wygląda jak gra w tenisa, ponieważ wykorzystujemy do niej piłkę i rakiety, obowiązują jednak nieco inne zasady. W squasha gramy w zamkniętym pomieszczeniu, w którym zarysowane linie tworzą granice boiska. Sama gra polega na odbijaniu piłki w taki sposób, by za każdym razem odbiła się od przedniej ściany i tylko raz od podłogi (może odbijać się dowolną ilość razy od ścian bocznych i tylnej). Rakiety do squasha są zupełnie inne niż te do tenisa – bardziej owalne i o innej budowie, a piłka jest mniejsza i lżejsza.

Squash - zasady gry

Gra w Squasha nie należy do skomplikowanych. Jednak odbijanie piłki o ścianę potrafi wycisnąć siódme poty a przy tym zapewnić dobrą zabawę. W squashu odbijamy piłkę rakietą w taki sposób, by odbiła się o ścianę, po czym uderza ją przeciwnik. Zgodnie z tą zasadą, nie możemy odbić piłki podanej przez przeciwnika, zanim odbije się ona od ściany. Rozgrywka kończy się w momencie, kiedy jeden z graczy źle odbije piłkę (tj. odbije się ona od podłogi dwukrotnie lub przekroczy linię autu). To, kto pierwszy serwuje piłkę jest całkowicie losowe. Pierwszy gracz serwujący może zdecydować o tym, z której strony serwuje – musi jednak wciąż znajdować się obrębie pola serwisu. Piłka musi odbić się od górnej części ściany – dopiero po tym przeciwnik może odbić piłkę. Od momentu serwisu pola kortu przestają mieć znaczenie, nie licząc oczywiście linii autu.

W squashu  wyróżniamy dwa typy uderzeń:
Forehand – gdy stajemy przodem do prawej ściany boiska, z lewą nogą wysuniętą do przodu.
Backhand – kiedy stajemy przodem do lewej ściany boiska, z prawą nogą wysuniętą do przodu.

Zalety uczęszczania na Squasha:

Zobacz jak wygląda nasza sala do Squasha w Zgierzu: