Pilates

 

Pilates to forma sportu dla każdego. To zajęcia zarówno dla aktywnych, jak i dla tych, którzy dopiero wprowadzają sport do swojego życia. Pilates przynosi rewelacyjne efekty w krótkim czasie. Twórca tej metody, zachęcając do wypróbowania treningu, mawiał: „Po dziesięciu sesjach poczujesz różnicę, po dwudziestu sesjach zobaczysz różnicę, a po trzydziestu sesjach będziesz mieć całkiem nowe ciało”. Dlatego jeśli chcesz zadbać o swoje ciało, wysmuklić je a przy tym zrelaksować. Zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły zajęć oraz grafik.

Co to jest pilates?

Pilates ma na celu dać swoim uczestnikom treningów swobodę w poruszaniu się i koordynacje procesu przebiegania ruchu. Jest to bardzo pokrzepiający trening, albowiem uczestnicy zwiększają świadomość swoich możliwości ruchowych, i tym samym wykształcają swoją pewność motoryczną. Trening opiera się na aktywizacji mięśni głębokich znajdujących się w okolicach grzbietu, brzucha i miednicy, które stają się bardziej podatne na odkształcanie oraz zyskują na sile. 

Pilates efekty

Pilates niesie ze sobą wiele wymiernych efektów, wśród korzyści jakie płyną z uprawiania tej formy fitnessu możemy wymienić:

  • wzmocnienie mięśni całego ciała
  • zapobieganie problemom z kręgosłupem
  • poprawienie postawy ciała
  • ujędrnienie sylwetki i likwidacja cellulitu
  • odchudzanie
  • poprawienie koordynacji ruchowej
  • poprawienie koncentracji
  • rozciągnięcie i uelastycznienie ciała
  • relaksacja

Pilates po jakim czasie efekty?

Jak w każdej aktywności fizyczne, w pilatesie ważna jest również regularność. Jeśli będziemy ćwiczyć systematycznie – 2 lub 3 razy w tygodniu efekty będą widoczne gołym okiem już po miesiącu. Poprawi się zdecydowanie zarys sylwetki i uelastycznianie skóry. Pamiętajmy, że pilates to staranne modelowanie sylwetki.

Pilates efekty przed i po

Czy wiesz, że pilates to ulubiona dyscyplina modelek? Może dlatego, że pilates jest formą sportu dla ciała i umysłu. Zajęcia są w miarę spokojne i statyczne ale nie daj się zwieść – wycisk jest gwarantowany. Pilates przede wszystkim polega na wzmocnieniu mięśni brzucha, przez co on sam stanie się wyraźnie bardziej płaski. Na zajęciach koncentrujemy się na pracy z centrum ciała angażująca mięśnie brzucha, pośladków, przywodzicieli, asekurujących kręgosłup. Efekty po regularnym korzystaniu z pilatesu to: wzmocnione, rozciągnięte i uelastycznione mięśnie.

Pilates efekty po miesiącu

Miesiąc regularnych i intensywnych ćwiczeń pilatesu to odzyskanie pełnej sprawności i cieszenie się swoim ciałem. Trening pilates opiera się przede wszystkim na ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała. Aktywizuje wszystkie grupy mięśniowe – od rąk, barków i pleców, przez brzuch, aż po nogi i pośladki – rozciągając je, uelastyczniając i wzmacniając. Ćwiczenia mają harmonijny charakter. Wykonuje się je powoli, z dbałością o prawidłową technikę i oddech. Po miesiącu możemy zauważyć takie efekty jak: wzmocnienie mięśni całego ciała, zmniejszenie bólu kręgosłupa, ujędrnienie skóry i redukcja cellulitu oraz wewnętrzny spokój i relaksacja.

Pilates - ćwiczenia

Większość ćwiczeń w tej technice opiera się na wolnej i precyzyjnej motoryce ruchu przy powolnym oddychaniu i maksymalnym skupieniu. Warto przywiązywać dużą wagę, co do ilości powtórzeń. W tego rodzaju programach treningowych mają one olbrzymie znaczenie. W trakcie powtarzania ćwiczeń programowych, należy bacznie kontrolować mięśnie brzucha. Muszą być one cały czas spięte, aby maksymalizować efektywność i korzyści naszej pracy wkładanej w trening. Jak każde seryjne ćwiczenia, pilates również zaczynamy od rozgrzewki. W pierwszej kolejności rozpoczynamy tak zwane krążenia ramionami, a później przechodzimy do skrętów tułowia. Tak jak wspomnieliśmy, istotną rolę w całym przebiegu zajęć odgrywa tu koordynowanie mięśni brzucha. Staramy się spiąć mięśnie głębokie poprzez lekkie wciągnięcie brzucha. Pamiętaj, że nie możesz zapominać o technice oddychania. Stanowi ona nieodłączną oraz kluczową część wykonywanych ćwiczeń. 

Pozwól sobie na lekko przeciągnięty oddech, który ma swoje źródło u rozszerzającej się na boki w trakcie czynnie wykonywanej pracy klatki piersiowej. Tego typu postawa stanowi znakomitą podstawę do właściwego powtarzania ćwiczeń, które w efekcie końcowym przyniosą więcej korzyści. Często skupiamy się na jednym aspekcie ćwiczenia i źle idzie nam cała reszta. Wiemy, że łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalne zajęcia w małych grupach, gdzie początkowi adepci będą mogli liczyć na indywidualne uwagi ze strony trenera. Nasi trenerzy pozwolą Ci na pewne wkroczenie w świat pilatesu, w którym poprawność i systematyczność staną się nieodzownym elementem twojej wycieczki do Fitness-Formy.