Co to jest Jumping Fitness?

Jumping fitness czyli potocznie zwane trampoliny to z pozoru łatwe ćwiczenia, na punkcie których początkowo oszalała Ameryka. Teraz trampoliny podbijają świat w Europie. W praktyce zajęcia z jumping fitnessu to połączenie zabawy, dużej dawki wysiłku i adrenaliny. Forma zajęć która ma na celu odchudzić, wzmocnić i ukształtować sylwetkę, poprawić znacznie naszą kondycję. Wpłynąć również korzystnie na poprawę równowagi, stabilizacji i wytrzymałości mięśniowej ciała. 

Uczestnicy zajęć szybko pozbawiają się zbędnych kilogramów w postaci nagromadzonej tkanki tłuszczowej, kształtując swoje ciało zwłaszcza w okolicach brzucha, pośladków oraz ud. Podczas godzinnej sesji treningowej można spalić w zależności od intensywności i masy ćwiczącego nawet do 1000 kalorii! 

Trening jumping fitness składa się z czterech części: rozgrzewki, cardio, wzmacniania i rozciągania. Podczas treningu pracują nasze mięśnie, które są zmuszane do szybkich cyklicznych skurczów. Trening wpływa również zbawiennie na nasz układ sercowo-naczyniowy.

Jumping Fitness a bezpieczeństwo

Podczas zajęć Jumping Fitness nie musimy się martwić o bezpieczeństwo a kto przyjdzie na zajęcia szybko się przekona że trampoliny są dla każdego!!!

  • Trampolina do fitnessu jest niewielkich rozmiarów i dostosowana jest dla jednej osoby
  • Zrobiona jest bardzo wytrzymałego materiału, dlatego nie ma możliwości, by zrobić sobie krzywdę.
  • Trampolina posiada także drążek znajdujący się tuż przed ćwiczącym, który służy do podpierana się w czasie ćwiczeń i chroni nas od upadku. To bardzo dobre rozwiązanie dla początkujących fanów trampolin!
  • najważniejsza zaleta – TRAMPOLINY SĄ DLA KAŻDEGO- nie obciążają stawów

Jumping Fitness efekty