Ćwiczenia na płaski brzuch Zgierz - Fitness Forma ćwiczenia aerobowe

Tabata  Zgierz to intensywny trening wykonywany z obciążeniem własnego ciała w kilku rundach nazywanych interwałami.  Poprzez wysoką intensywność pomaga spalać tkankę tłuszczową, wymodelować sylwetkę i znacząco poprawić wydolność oddechową.  Jeśli wysiłek fizyczny nie jest Ci obcy, lubisz dobrą muzykę i porządny wycisk – to tabata jest idealnym treningiem właśnie dla Ciebie.  Zapraszamy na nasze zajęcia zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Każde zajęcia zaczynają się rozgrzewką i kończą lekką dawką rozciągania. 

Co to jest tabata?

Trening tabata swoją nazwę zawdzięcza jego twórcy – Izumi Tabata opracował zestaw ćwiczeń naprzemiennie o wysokiej i niskiej intensywności, a następnie powiązał je w rundy przeplatane przerwami. Jest to trening metaboliczny o wysokiej intensywności. Oznacza to, że ćwicząc spalamy tkankę tłuszczową, nagromadzoną w organizmie. Jednorazowo podczas zajęć można spalić nawet 500 – 600 kcal! Ćwiczenia każdorazowo są dopasowywane do stopnia zaawansowania grupy treningowej. Trening składa się z kilku, zazwyczaj 8 – 10 rund ćwiczeń przeplatanych krótkimi przerwami. Czas trwania każdego ćwiczenia to ok. 20 sekund. Przerwy trwają 10 sekund. Rundy są wyznaczane przez długość piosenek. Najczęściej ich długość oscyluje około 4-ech minut. Muzyka jest bardzo ważna w tym treningu – wyznacza rytm ćwiczeń i wzmaga motywację do większego wysiłku. Do ćwiczeń nie są wykorzystywane obciążenia poza obciążeniem własnego ciała. Każdy trening poprzedza odpowiednia rozgrzewka i kończy etap rozciągania. 

Efekty treningu tabata w Zgierzu

Przy regularnych ćwiczeniach już po kilku treningach zauważysz pierwsze efekty:

  • korzystniejszy wygląd
  • wysmuklona sylwetka
  • mniejsza ilość tłuszczu
  • dużo lepsza kondycja.

Trening opiera się na ćwiczeniach, podczas których włącza się tryb oddychania beztlenowego w naszym ciele, co daje większe efekty w spalaniu tłuszczu w organizmie. Podczas jednych zajęć jesteś w stanie spalić nawet 500 – 600 kcal.

Dla kogo przeznaczona jest tabata?

Ponieważ trening tabata charakteryzuje się wysoką intensywnością, przeznaczony jest dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych uczestników. Na nasze zajęcia zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Nasz trener dobiera zestaw ćwiczeń oraz ich dynamikę do grupy ćwiczących, do stopnia ich zaawansowania oraz możliwości.

Zapisz się na zajęcia już dziś.